czwartek, 11 września 2014

***

Najpiękniejsze wiersze
to te
których nikt nie czyta

otoczone zapachem
starych strychów
skarbów na dnie morza

są zbyt piękne
by je ukrywać
i zbyt przerażające
by się nimi dzielić

***

Czasami wyobrażam sobie że mnie nie ma.
Jak pięknie wyglądał by wtedy świat.
O ile mniej łez by się wylało,
ilu osobom oszczędziłabym cierpienia.

Ciekawe

czy jakbym teraz odeszła
ktoś by powiedział
pamiętam ją

czy po prostu całkiem bym zniknęła.